Rok 2017

24.12.2017

IMG_0068

 

11.10.2017

07 października urodził się ostatni miot kociąt w tym roku, Miot E. Dzielna mama Elania i kocięta syberyjskie neva masquerade czują się dobrze.

09.10.2017

Dziś obchodzimy dziesiątą rocznicę założenia hodowli:) 09 października 2007 roku, hodowla zarejestrowana została pod przydomkiem „Figlarne Kociaki”. Aż trudno mi uwierzyć, że minęło już 10 lat! Koty, odegrały w moim życiu znaczącą rolę, tyle się wydarzyło, zmieniło. Dzięki nim, dużo się nauczyłam, poznałam wielu wspaniałych ludzi. Zastanawiam się czasami, jakby wyglądało moje życie dziś, gdyby nie koty… Jednego jestem pewna, podjęłam dobrą decyzję:) Choć jak każde zajęcie, ma swoje dobre i złe strony. Przede wszystkim, to ogromna odpowiedzialność za wiele żywych istnień, o które trzeba należycie dbać. Zapewnić im godne warunki do życia, najlepszą dietę i opiekę weterynaryjną. Aby hodować koty silne, zdrowe, dobre w typie danej rasy. Najbardziej dotkliwe i najtrudniejsze do zaakceptowania jest, że pomimo starań, koty tak samo jak ludzie cierpią na różne choroby i czasami zbyt wcześnie od nas odchodzą… Jednak wszystkie smutki i troski mijają wraz z dotykiem miękkiego futerka, dźwiękiem głośnego mruczenia, bezwarunkową miłością i oddaniem. Gdy tak o tym pomyślę, to niesamowite, że moje „figlarne kociaki” dają szczęście swoim rodzinom na całym świecie. Głównie w naszym kraju ale też np. w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Włoszech, Francji, Szwecji, Niemczech. Jestem bardzo dumna:)
Dziś wiem, że hodowla kotów, to pasmo sukcesów i porażek. Czasami jest ciężko aby później mogło być lepiej. Chyba tak to już w życiu jest:)

26.09.2017

22 września urodziły się kocięta syberyjskie klasyczne i neva masquerade – Miot D. Rosalka Figlarne Kociaki*PL pierwszy raz została mamą. Bardzo dobrze odnalazła się w tej roli i wzorowo opiekuje się kociętami. Poród również przebiegł bez komplikacji.
Wszyscy czują się dobrze:)

09.09.2017

07 września urodziły się kocięta Devon Rex – Miot C. Nimue poradziła sobie doskonale. Dzielna mama i kociątka czują się dobrze:)

04.09.2017

Hodowla to nie tylko śliczne kocięta, które prezentuję na licznych zdjęciach. Obserwując galerie wydawałoby się, że kocięta po prostu rodzą się i beztrosko rosną. Otóż nic bardziej mylnego… Ciężarne kotki tak samo jak kobiety mogą doświadczać rozmaitych powikłań. Tak też się stało w przypadku Isis. Początkowo ciąża przebiegała normalnie, jednak na półmetku widać już było, że jest liczna. Brzuch rósł i rósł, aż pod koniec był tak ogromny, że Isis ledwo chodziła. Badanie USG nie wykazało żadnych nieprawidłowości. Byłam przekona, że nie donosi ciąży i urodzi przed terminem (co zazwyczaj się zdarza przy dużym miocie). Jednak termin minął, a porodu nie było. Isis czuła się coraz gorzej, kociaki bardzo napierały. Poród został sztucznie wywołany i w końcu po dwóch dniach zaczęła się akcja porodowa. Poród bardzo trudny i długi ale udało się, sama urodziła sześć kociaków (choć wydawało się, że będzie ich z osiem). Na szczęście obyło się bez cesarki. Myślałam, że najgorsze już za nami… Wkrótce okazało się że, Isis ma bardzo mało pokarmu i nie jest w stanie wykarmić swojego potomstwa. Aby je ratować zmuszona zostałam do częstego, regularnego dokarmiania. Pomimo doświadczenia i ogromnych starań jedna dziewczynka podreptała za tęczowy most… W takich chwilach gdy zamiast radości są smutek, łzy i zmęczenie jest naprawdę ciężko… W dalszym ciągu walczę o pozostałą piątkę ale myślę, że będzie już dobrze. Kocięta ładnie rosną i przybierają na wadze, Isis czuje się dobrze i doskonale opiekuje się swoimi kociętami. Potrzebowałam czasu żeby odetchnąć, napisać to wszystko… Dlatego z opóźnieniem ale i z ogromną radością przedstawiam Miot B. Trzymajcie kciuki za maluszki, tak na wszelki wypadek:)

18.07.2017

Polina Lord Bebeny*LV, po raz pierwszy została mamą! 12 lipca wydała na świat, długo wyczekiwany miot kociąt Devon Rex. Polinka była bardzo dzielna, także wzorowo opiekuje się potomstwem. Kocięta są cudowne, każdy w innym kolorze – Miot A.

11.06.2017

Mamy nowy miot kociąt syberyjskich Neva Masquerade, Miot Z. 09 czerwca Isabela Larja Fantasia*CZ urodziła śliczne i dorodne kocięta. Poród nie łatwy, bo kociątka były bardzo duże. Ale najważniejsze, że bez komplikacji. Zdjęcia czterech uroczych kawalerów, już na stronie:)

12.05.2017

Nastja Figlarne Kociaki*PL, 11 maja wydała na świat śliczne kocięta syberyjskie – Miot Y. Tym razem urodziły się same Nevy. Poród przebiegł szybko i sprawnie, wszyscy czują się dobrze.

10.05.2017

08 maja wczesnym rankiem, przyszedł na świat miot kociąt Devon Rex. Dzielna mama – Daisy i kocięta czują się dobrze. Więcej informacji w zakładce Miot X.

15.04.2017

 

29.03.2017

W miniony weekend uczestniczyliśmy w Światowej Wystawie Kotów Rasowych. Daisy i Polina uzyskały bardzo dobre oceny i wymagane certyfikaty. Poniżej fotorelacja z wystawy:)

21.03.2017

W pierwszym dniu astronomicznej wiosny powitaliśmy na świecie, pierwszy miot w tym roku:) Elaniya Sibirushka Krasa*UA, została mamą ślicznych kociąt syberyjskich Neva Masquerade. Zapraszam do odwiedzin galerii miotu – Miot W.

17.03.2017

Serdecznie zapraszamy na Wystawę Kotów Rasowych!
My też tam będziemy:) A swoje wdzięki, prezentować będą Polina Lord Bebeny*LV i Daisy Figlarne Kociaki*PL.
Wystawa odbędzie się w hali Arena Legionowo.

16832229_1567556433273934_1456703459628727659_n

17.02.2017

Z okazji dzisiejszego święta, życzę wszystkim naszym mruczącym przyjaciołom szczęśliwego, zdrowego i długiego życia!

IMG_5006

 

 

29.01.2017

Polecam do przeczytania ciekawy artykuł dotyczący prawidłowego żywienia kotów.
Zawsze powtarzam, że podstawą kociej diety jest mięso! Niestety, często bagatelizujemy ten fakt. A nasze zwierzaki płacą najwyższą cenę – własne zdrowie i ponoszą długofalowe skutki złej diety…
https://www.vetopedia.pl/article200-1-Co_jedza_nasze_psy_i_koty.html#.WIx63UtJc3s.facebook