Rok 2016

24.12.2016

IMG_3943

09.10.2016

02 i 04 października przyszły na świat, ostanie dwa mioty w tym roku. Miot U – kocięta Devon Rex, Miot V – kocięta syberyjskie Neva Masquerade. Porody przebiegły wzorowo, dzielne mamy i kocięta czują się dobrze.

02.09.2016

Tym razem szczęśliwie i bez najmniejszych komplikacji. 20 sierpnia Isis Figlarne Kociaki*PL, urodziła cztery śliczne kocięta syberyjskie, Miot T.

 

21.08.2016

Chciałabym napisać, że z radością informuję o narodzinach nowych kociąt. Niestety, nie tym razem… Po ciężkim, długim i wyczerpującym porodzie, zakończonym cesarskim cięciem, 18 lipca urodziło się siedem maluszków, Miot S. Wspaniała mama Valentynka na skutek komplikacji, oddała życie wydając na świat swoje dzieci…                                             Zastępczą mamą została niezwykle opiekuńcza i wrażliwa kotka Elania. Z jej i moją pomocą odchowały się cztery kociątka. W tej chwili skończyły miesiąc i mają się dobrze.

11.07.2016

09 lipca Nastja Figlarne Kociaki*PL wydała na świat kocięta syberyjskie klasyczne i neva masquerade, Miot R. Nastjuszka była bardzo zaradna, więc poród przebiegł bez najmniejszych komplikacji. Mama i kocięta czują się dobrze:)

04.07.2016

Wczoraj urodziły się śliczne kocięta syberyjskie Neva Masquerade, Miot P. Po raz pierwszy mamą została Elaniya Sibirushka Krasa*UA. Poród przebiegł wzorowo. Elania czuje się dobrze, a kocięta szybko rosną pod bacznym okiem mamy:)

02.07.2016

Ilianka Figlarne Kociaki*PL, po raz kolejny została mamą. Dzielna jak zawsze, bez najmniejszych problemów urodziła śliczne kocięta syberyjskie. Zapraszam do odwiedzin galerii miotu, Miot O.

03.06.2016

Wczoraj wieczorem, przyszedł na świat długo oczekiwany miot kociąt syberyjskich – Miot N. A dokładnie jedno kociątko:) Po raz pierwszy mamą została Isabela Larja Fantasia*CZ. Kotka syberyjska Neva Masquerade, urodziła się naturalnie, bez najmniejszych problemów. Mama i kociątko czują się dobrze:)

19.05.2016

Jakieś dwa lata temu zamarzyła mi się kotka devon rex z dodatkiem bieli. Zaczęłam więc poszukiwania. Jak się wkrótce okazało nie było to takie proste, z różnych przyczyn. Wiedziałam już, że nie kupię w Polsce swojej wymarzonej devonki. Niestety ceny w zagranicznych hodowlach były bardzo wysokie i nie mogłam pozwolić sobie na zakup kotki. Aż do teraz!:) Od tygodnia jest ze mną przepiękna kotka devon rex – Polina Lord Bebeny*LV. Przyjechała do mnie z łotewskiej hodowli, z Rygi. Jestem szczęśliwa, że po tak długim czasie udało się! Polina jest cudowna, spełniła moje wszystkie oczekiwania, co do wyglądu, typu i charakteru. Bardzo się cieszę:)

img_8717

 

04.05.2016

Niespełna miesiąc temu, moja najstarsza kotka syberyjska neva masquerade – Celestynka, skończyła 12 lat! Jak zawsze piękna, dostojna i nieco infantylna;) W doskonałej formie i zdrowiu. Żyj długo i szczęśliwie, moja Kochana!

img_7454

 

 

26.04.2016

24 kwietnia o 4 rano po długim i wyczerpującym porodzie, przyszła na świat malutka Mabel, Miot M. Niespodziewanie bo kilka dni przed terminem. Było ciężko ale się udało, mama Nimue czuje się dobrze. A śliczna, kotka devon rex nabiera sił i przybiera na wadze. Trzymajcie kciuki za maluszka:)

23.04.2016

21 kwietnia wczesnym rankiem, powitaliśmy pierwszy miot w tym roku-kocięta devon rex,Miot L. Daisy wydała na świat, cztery śliczne maleństwa. Jak na pierwszy raz, poradziła sobie doskonale. Dzielna mama i kocięta czują się dobrze:)

21.04.2016

Już są! Szczegóły wkrótce:)

IMG_7116

24.03.2016

Życzenia Wielkanocne 2016

17.02.2016

Dzień Kota '16

 

11.02.2016

Mamy nowy rok…
Nowe plany, marzenia i oczekiwania… Które z nich się spełnią, tego nigdy nie wiadomo…
Życzę sobie przede wszystkim tego, aby ten rok nie był gorszy od poprzedniego…
Podsumowując, stary rok był dla nas bardzo udany i szczęśliwy. Na świat przyszło osiem miotów, pięknych, „figlarnych” kociaków:) Wszystkie wyrosły na cudowne, zdrowe kocięta i znalazły wspaniałych opiekunów.
Postanowiłam także, „odświeżyć” hodowlę, wprowadzając nowe linie genetyczne. Sprowadziłam z Czech i Ukrainy, dwie kotki syberyjskie Neva Masquerade – Izabela Larja Fantasia*CZ i Elaniya Sibirushka Krasa*UA. Mam też nową devonkę, Daisy Figlarne Kociaki*PL. Gdy się tylko urodziła, wiedziałam, że musi zostać ze mną;)
Niecierpliwie czekam na ich potomstwo:)
W hodowli tak to już jest, że jedne kotki się starzeją, a na ich miejsce przychodzą nowe… Na kocią emeryturę przeszły Gaja i Inez. Cieszą się teraz, beztroskim życiem w nowych domkach.
Jeśli randki będą owocne, to pierwszych kociąt spodziewamy się w połowie kwietnia:) Szczegóły na naszej stronie, w zakładce „Planowane mioty„:)