Rok 2014

22.12.2014

 

img_8746

10.12.2014

Na początku grudnia u Zuzi i jej rodziny zamieszkał piękny Zander, to już drugi kociak syberyjski od nas:) Rezydent, to 3,5 letni kocurek Anton Figlarne Kociaki*PL. Bardzo się cieszę, że Anton zyskał kociego towarzysza, kocurki powoli docierają się. A od Zuzi otrzymałam śliczny rysunek „dom szczęśliwych kotów”, który prezentuję poniżej:)

IMG_9114

15.10.2014

Jeszcze jakiś czas temu nie przypuszczałam, że mogłabym mieć psa… Od wielu lat pochłonięta światem kotów, wielbiłam je bezgranicznie. Zrządzenie losu sprawiło, że w moim domu pojawiła się pierwsza Grzywka-Kasja. Niespełna rok później druga, Mia. I tak moje życie zmieniło się na lepsze… Dziś Kasja, to już 3 letnia panienka-wieczny szczeniak. Mia we wrześniu skończyła 2 lata, zawsze radosna, najchętniej nie schodziłaby z kolan. Teraz wiem, że to jedna z lepszych decyzji w moim życiu. Nie wyobrażam sobie bez nich życia. Grzywki wspaniale dogadują się z kotami, uwielbiają wspólne zabawy. Kasja zawsze towarzyszy mi przy porodach. „Asystuje” i wita nowo narodzone kocięta, subtelnie iskając je. Psy i koty, to „idealne” zestawienie. Polecam wszystkim zwierzolubnym:)

 

04.10.2014

Światowy Dzień Zwierząt 2014

 

20.09.2014

18.09.2014 Gaja Figlarne Kociaki*PL, wydała na świat cztery prześliczne kocięta syberyjskie, w unikatowych kolorach, Miot C. Poród nie był łatwy ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło:)

29.08.2014

Mamy kolejny wspaniały miot kociąt syberyjskich w tym roku. Iliana Figlarne Kociaki*PL została mamą czwórki ślicznych kociaków. Zapraszam do odwiedzin, Miot B.

21.08.2014

Mamy nową hodowlaną kotkę syberyjską:) Valentina Figlarne Kociaki*PL, córka pięknej Eris Figlarne Kociaki*PL.
Mam nadzieję, że Valentynka będzie godną następczynią swojej mamy:)

21.07.2014

Z małym opóźnieniem ze względu na okres urlopowo-wakacyjny, chciałam poinformować o narodzinach dwóch miotów. Po raz pierwszy mamą została kotka syberyjska Nastja Figlarne Kociaki*PL. Nastjuszka okazała się wspaniałą i troskliwą mamą, a kociaki są śliczne i zdrowe, Miot Z. Drugi miot, to kocięta devon rex kotki Nimue HrabiKot*PL. Cztery piękne pointy, Miot A.

 

26.06.2014

Wczoraj późnym wieczorem Isis urodziła śliczne kocięta syberyjskie, Miot Y. Tym razem poród był trudny i długi. Pomimo tego Isis była bardzo dzielna i choć zmęczona czuje się dobrze. Trzymajcie kciuki za maluszki:)

30.04.2014

07 kwietnia 2014 nasza najstarsza kotka syberyjska Celestynka, skończyła 10 lat!
To od niej wszystko się zaczęło… Gdyby nie ona, być może dziś nie byłoby „Figlarnych Kociaków”.
Nie wyobrażam sobie życia bez niej. Mam nadzieję, że tak jak dotychczas długo jeszcze będzie cieszyć się dobrym zdrowiem i kondycją.
Najlepszego Moja Kochana!

Celestynka 10 lat

 

16.04.2014

 

Wielkanoc2014

15.04.2014

08.04.2014 nasza kotka Devon Rex Inez, została mamą czwórki ślicznych Devonków, Miot X. Maluszki są silne, zdrowe i bardzo żywotne, a Inez jest wspaniałą i troskliwą mamą:)

19.03.2014

Mamy kolejne śliczne kocięta syberyjskie – Miot W! Tym razem szczęśliwą mamą została Gaja Figlarne Kociaki*PL. Poród przebiegł sprawnie i bez komplikacji, wszyscy czują się dobrze:)

12.03.2014

Już są! Nasze pierwsze kocięta w tym roku. Eris Figlarne Kociaki*PL wydała na świat piękny miot kociąt syberyjskich- Miot V. Dzielna Eris, jak zawsze idealnie ze wszystkim sobie poradziła. Mama i kociątka czują się dobrze:)

 

17.02.2014

„Światowy Dzień Kota”
Dla wszystkich kotów małych, dużych, bez wyjątku z okazji ich święta, życzę wszystkiego co najlepsze!

Dzień kota 2014

 

15.02.2014

Ten piękny rysunek otrzymałam wczoraj od Zuzi:) Było mi bardzo bardzo miło:)
Pod koniec grudnia ’13 u Zuzi i jej rodziny zamieszkały nasze dwa kociaki syberyjskie Sabinka i Szafirek:)

IMG_8977

 

12.02.2014

Kotka do adopcji! Kotka znalazła dom!

IMG_8719

Po południu 10 lutego br. idąc ulicą zauważyłam kotka, który siedział skulony​​ na chodniku. Odruchowo zbliżyłam się do niego. Chciałam​ ​go pogłaskać, ale gdy go dotknęłam, pod palcami poczułam tylko kości. Kotek wstał, wyprostował się, a ja stanęłam jak wryta… Jeszcze nigdy nie widziałam tak chudego ko​t​a. Ten kot, to chodzący szkielet.
Oczywistym było, że nie mogę go tak zostawić…
Kutnowskie schronisko nie przyjmuje kotów. Również ja nie mogłam zabrać go do siebie.
Na szczęście udało się, znaleźć mu tymczasowe schronienie.
Kotek aktualnie przebywa w lecznicy weterynaryjnej AS w Kutnie, dzięki uprzejmości Pani doktor Iwony Cegielskiej. W przychodni tej leczone są również moje zwierzaki.
Po zbadaniu​,​ zabiedzony kotek okazał się ​ok.​ roczną dziewczynką. Poza znacznym wychudzeniem, nie wykazuje objawów chorobowych. Apetyt jej dopisuje i niesamowicie garnie się do człowieka. Wzorowo korzysta z kuwety i wie jak zaskarbić sobie względy człowieka. Wszystko wskazuje na to, że dotychczas była kotem domowym…
Kotka została odrobaczona. Nie znamy przyczyny tak ogromnego wychudzenia, więc przez jakiś czas kotka musi pozostać pod obserwacją.
Mamy nadzieję, że jej zły stan wynika tylko z braku pożywienia.
Szukam dla niej kochającego domu stałego. Bardzo proszę wszystkich, którym nie jest obojętny los kotów o rozpowszechnianie tej informacji. Popytajcie wśród rodziny i znajomych. Może ktoś z Was chciałby dać domek tej wspaniałej kotce?
Zdjęcia nie oddają stanu faktycznego. Kotka w dniu znalezienia ważyła tylko 1,6 kg…
Jestem przekonana, że już wkrótce będzie wyglądała zupełnie inaczej.
Kontakt w sprawie adopcji.
Emilia Chmielewska
email: emiliacats@gmail.com
tel. 603 409 054

 

11.02.2014

Już kiedyś publikowałam ten wiersz ale zrobię to ponownie. Tak jakoś mi się zebrało…
Czego mi trzeba?
„Tak niewiele do szczęścia mi trzeba –
plamka słońca, garstka nieba
i kot. Bo bez kota się nie da…
Tak niewiele do życia mi trzeba –
trochę wody, kromka chleba
i kot. Bez kota żyć się nie da…
Tak niewiele by istnieć mi trzeba –
powiew wiatru i cień drzewa,
i kot bury. Bez niego się nie da…”

 

29.01.2014

Często nowy rok niesie za sobą zmiany i tak też jest u nas. Wkrótce na emeryturę przechodzi kotka syberyjska Neva Masquerade Iva Orpa*PL. Ale mamy też nową, hodowlaną kotkę syberyjską – Nastje Figlarne Kociaki*PL. Równie piękną i doskonałą jak jej matka Eris Figlarne Kociaki*PL. Pokładam w niej duże nadzieje, wierzę, że będzie wspaniałym przedłużeniem naszej linii hodowlanej.
Ponadto spodziewamy się nowych miotów, pierwsze są już w drodze:) więcej informacji w zakładce „Plany hodowlane”.